Cesta okolo ČR

O této výpravě jsem začal uvažovat už krátce po propadnutí mototuristice. Poznat rodnou vlast, po celém jejím obvodu a poznat všechna horstva, která lemují naše hranice. Nečekal jsem žádné zázraky, žádnou exotiku, spíše rutinní objezd. O to větší bylo moje překvapení jak krásné a rozmanité naše pohraničí je. Rovinatý jih moravy, nádherné silničky kroutící se mezi pastvinami v oblasti u Slavonic, úžasné Jížní Čechy se svými rybníky, Šumava. Moc rád budu vzpomínat na ještě v dobách nedávných zakázanou oblast za Aší, hustý les okolo nejzápadnějšího bodu České republiky i průtrží mračen doprovázený přijezd do Krušných hor, do malebného městečka Nejdek.

2014-03-11 17.49.48

Boží dar,  Moldava, pak přejezd Krušných hor v doprovodu běžkařů na kolečkových lyžích… Krkonoše, dál podél hranic s Polskem, uzké silničky, minimální provoz. Trojmezí, místo kde se stýkají hranice Čech, Polska a Slovenska, Beskydy, Javorníky a podél Baťova kanálu zpět do Mikulova, kde moje cesta začínala.

Cesta má téměř 2000km, na klidný průjezd počítejte okolo 10 dnů, i když se to dá stihnout mnohem rychleji. Ale proto aby spěchal se asi nikdo na tuto cestu nevydává. Já ji vřele doporučuji, je to úžasný zážitek, dokonalá kombinace kopců i nížin, řek, rybníků, lesů a polí a pastvin. Krásnou zemi to máme, škoda ji nepoznat.

Napsat komentář