Španělsko v lednu

V době kdy u nás panuje ta největší zima jsou u pobřeží středozemního moře obvykle teploty okolo 10-18 stupňů, což je pro jízdu na cestovním motocyklu v podstatě ideální. Kvalitní oblečení zajistí teplo, naopak nedochází k pocení. A co je velice příjemné, i oblíbená turistická letoviska jsou téměř prázdná, silnice volné. A neotravuje žádný hmyz.

spanelsko0201201548

Vhodný dopravní prostředek pro přesun osob i motocyklů je dodávka. Tři, čtyři motocykly se vejdou do jednoho auta, dodávka pak není limitovaná 80km rychlostí jako souprava s vozíkem (Italie, Francie), i poplatky za dalnice jsou nižší. Cena za dopravu například k Barceloně se tak pohybuje okolo 17000Kč. Vzhledem k nízkým cenám za ubytování se tak dá taková dovolená pořídit cca za 12-15000Kč dle útraty za potraviny a ujetých km na motocyklu. I větších skupin je lepší dopravovat motocykly a osoby odděleně.

 

Jedinou nevýhodou tak zůstává kratší den a nižší teploty v noci. Co se týče ubytování, ceny jsou velice nízké a pomocí některého z cenových srovnávačů (mě osobně vyhovuje nejvíce booking), lze najít i relativně luxusní hotel či penzion již od 800Kč za dvoulůžkový pokoj. V provozu jsou i kempy, kvalitní, čisté a v cenách od 12EUR za motocykl, stan a dvě osoby.

spanelsko_bydleni

Za poslední léta se neuvěřitelně zvedla kvalita silnic, nejen prvních tříd, ale snad i těch posledních silniček do zapadlých vesnic. Ale to neznamená že by nebylo dost parádních cest s nezpevněným povrchem. Podstatná část komunikací zůstává v podobě šotolin, či spíše kamenitých cest, kde potkáte nejeden jeep. Pozor na cyklisty, i v toto období je jich v horách poměrně hodně. Obyvatelé, chodci a cyklisté jsou velmi přátelští, rádi poradí vhodnou cestu dál, případně pomohou zvednout motocykl pokud se nezadaří 🙂

 

 

Napsat komentář