Salzburg, orlí hnízdo

Rakousko má, prestože je to malá země, obrovské množství atraktivních lokalit, především díky velehorám Alpám, které pokrývají podstatnou část jeho území. Navíc je to země kulturně a ekonomicky vyspělá, kvalita silnic patří k nejlepším na světě. Pro nás je Rakousko velmi zajímavý i svou polohou, k dosažení krásných horským míst stačí jen pár hodin.

Jako bránu do Alp lze brát Salzburg, historické město na úpatí hor. Krásné historické centrum, největší zachovalý středověký hrad Salzburg. Město leží na toku řeky Salzach, překlenuté množstvím mostů. Na severu města leží několik kempů, lze tady i přenocovat za rozumnou sumu, z kempů jezdí MHD přímo do centra.

 

salzburk_1

 

salzburk_3

 

Po návštěvě Salzburgu se nabízí jako další atraktivní lokalita horská chata na vrcholu hory Kehlstein, známá pod názvem Hitlerovo Orlí hnízdo. Jedná se největší budovu komplexu, který nechal k Hitlerovým 50 narozeninám vybudovat jeho tajemník Martin Bormann. K místu musela být vybudovaná silnice, na samotný vrchol pak vede luxusní pozlacený výtah. Hitler sám však chatu navštívil jen párkrát, bál se cesty výtahem. Vrchol leží ve výšce 1850 metrů, počasí nahoře je tak velmi nestálé, stačí mrak a vyhlídka vypadá takto.

1048044_10201552914293420_776808179_o

Výjezd nahoru je možný jen autobusem, který odjíždí z parkoviště pod horou.

Napsat komentář