Sicilie o Vánocích

V létě je tento ostrov spíše rozpáleným a vyprahlým kusem pevniny, vhodným tak maximálně na koupání. Nejlepší období na návštěvu  pro toho kdo chce tento ostrov opravdu poznat a neupéct se je březen nebo duben, případně podzim. Nicméně i v lednu je tady krásně, většinou slunečno, teploty se pohybuji okolo 10-20 stupňů  u moře, ve vnitrozemí se stoupající nadmořskou výškou teplota klesá, obvykle však ne pod 10 stupňů.

My většinou využíváme volna po vánočních svátcích, motorky putují do dodávky a za přibližně 14 hodin jsme v jižní Itálii, par set kilometrů pod Neapolí. Tady už se teplota pohybuje obvykle okolo 15 stupňů, pokračovat už tedy lze na motorkách směrem k Messině. Výhodou zimních měsíců je témeř absolutní absence turistů, tedy klid na silnicích i v turistických destinacích.

Ani tento přesun však nemusí být nudný, Kalábrie je nádherná, lze kombinovat cestu po pobřeží a po dálnici. Dálnice je tady na jihu Itálie zdarma, není nutné platit mýtné.

Z Messiny pak vyráží přibližně každých 15 minut trajekt na ostrov. Cena zpáteční jízdenky se pohybuje okolo 15EUR za motorku a osobu.


Po 20 minutách plavby jsme na Sicílii. Tady už začíná ta pravá exotika. Piniové lesy, úzké silničky, široká koryta směřující z vnitrozemí do moře. Pro motorku učiněný ráj.


Pro ty co mají rádi offroad rozhodně doporučuji návštěvu pohoří Nebrodi, po hřebenu se táhne 50km dlouhá cesta plná krásných scenérií, kaluží a bahna.
Oblast je však úplně pustá a neobydlená, zásoby benzinu a vody s sebou. Muže se protáhnout na pěkných par hodin. V terénu nikdy nevíte co Vás zdrží, jak dlouho budete vyprošťovat motocykl, kde budete bloudit…


Z měst rozhodně nezapomeňte navštívit Syracusy, Taorminu, Cefalu. Na ostrově najdete i perfektně zachovalé řecké památky, chrámy, divadla. A pak je tu samozřejmě Etna, nádherná sopka, v zimních měsících pokrytá sněhem. Je vidět z většiny ostrova, ale nejkrásnější pohled na ni je zřejmě ze starého řeckého divadla v Taormině.


2015-12-30 13.59.35IMG_5693sicilie_37

Napsat komentář