Norsko, jaký trajekt zvolit?

Možností jak se do Norska dostat je spousta. Kterou cestu a který trajekt zvolit? Předpokládám že pro drtivou většinu bude hrát podstatnou roli cena přepravy, která na delších lodních spojích často dosahuje astronomických částek. Odvíjí se od délky trasy, obecně je tedy výhodné volit kratšín spoje. Cesta po souši je levnější, vyplatí se i když je delší, nehledě na to tak že se dá naplánovat, tak aby vedla přes nějaké zajímavé místo.

My jsme zvolili pro cestu do Norska trajekt Rostock-Gedser, tedy z Něměcka do Dánska, který stál 57EUR. Rezervaci lze provést předem, my jsme rezervovali pár hodin předem, když jsme míjeli Berlín, společnost Scandlines má pěkně zpracovaný systém rezervací, přizpůsobený mobilním telefonům, vše proběhlo během pár minut.

Vaše cesta pak povede okolo Kodaně, kde můžete průliv Öresund překročit po nejdelším mostě na svetě a dojet do švédského Malmö. My jsme zvolili trajekt z Helsingøru do Helsinborgu, který je položen více severněji, cesta je pak kratší.

Po pěkné švédské dalnici pak dorazíte až na hranice z Norskem a po stech kilometrech pak až do Osla. Pokud by jste Oslo vidět nechtěli, stojí za to zvážit projet Dánsko až na sever, pak nastoupit na trajekt v Hirtshals a dojet do přístavu Kristiandsand.

 

 

Napsat komentář