Rumunsko na motocyklu

Rumunsko je poměrně oblíbenou lokalitou pro motorkáře, především pro ty co mají rádi i offroad. Cest bez omezení vjezdu je tady nespočet, dokonce zde často nijak neomezují offroad pohyb motorek, čtyřkolek ani aut. Spousta těch co mají rádi offroad tedy do Rumunska jezdí často a rádi, obvykle s autem, přívěsem a lehkými endury na něm. Nic pro nás cestovatele, my se dopravíme po jedné ose už z domova, v terénu se pak smíříme s omezeními danými težkou motorkou a zavazadly. Vše je pak ale v jiném poněkud dobrodružnějším duchu. Jednak není průjezd zabahněným terénem taková sranda jako na 250, navíc se pak nocuje tam kde to zrovna časově vyjde a to je to pravé dobrodružství že?

Mimo terénu má pak Rumunsko jednu slavnou silnici, dílo kontroverzního politika Nicolae Ceausescu, který se rozhodl tuto silnici i přes obrovské náklady vybudovat. O současnou slávu tohoto megadíla se postaral britský motoristický magazín TopGear, který průsmyk projel v supersportovních automobilech a vychválil ji až do nebe.

Ne úplně kvalitní povrch silnici pasuje vhodnou spíše pro cestovní motocykly, ty pak nemají z horšími úseky žádný problém a dovolí se neomezeně kochat krásami přírody okolo. Průsmyk leží ve výšce přes 2000m, průjezdný je tedy jen v létě, přibližně od poloviny května do října.

Více informací zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Transfagaras

Průjezd silnice lze zakončit noclehem v krásném údolí řeky Arges, která vytéká z přehrady Lacul Vidraru.

 

 

 

Napsat komentář