Vysoké Tatry a Pieninský park

Hřeben Vysokých Tater je atraktivní nejen ze slovenské strany, ale i z Polské. Z protilehlých kopců vypadají Tatry nádherně, a vůbec celé hraniční pásmo je atraktivní jak na procházky, tak i na jízdu motocyklem. Co se týče silnic vhodných pro motorkáře, určitě nevynechejte tu číslo 584 vedoucí od Liptovské Mary do Habovky. Zpočátku pomalejší serpentýny, které pak přejdou do dlouhých rovinek, v závěru lemovaných Oravským bielym potokom.

Vysoke Tatry, pohled z polské severní strany.

Vysoke Tatry, pohled z polské severní strany.

vysoke_tatry_3

Doporučujeme návštěvu městečka Zakopane na polské straně, dřevěnice a krásné centrum za to stojí. Hned za Tatrami je Pieninský národní park, kterým protéká říčka Dunajec. Najdete zde i vesnici Červený Kláštor, zde můžeme k přespání vřele doporučit kemp Goralský Dvor, čistý, krásná dřevěná hospoda v centru kempu, možnost ubytování jak v chatkách, tak i ve stanech.

Při návratu do čech nemiňte dvě krásné silnice, jednak průjezd velkou fatrou po silnici E77 přes Donovaly, a pak doprava na silnici číslo 14 přes Harmanec. Jedna z nejlepších silnic s pomalými serpentýnami vůbec! Ne úplně perfektní povrch, ale přesto parádní!

Napsat komentář