Jak najít ubytování

Cena za ubytováni tvoří výraznou část nákladů na cesty a muže se výrazně lišit nejen dle počtu hvězdiček ale i způsobem jejich objednání.

V posledních letech zažívají velký rozmach internetové databáze hotelů a penzionů. Jsou výhodné pro obě strany, tedy jak pro majitele ubytovacích zařízení, tak i pro turisty. K nejznámějším a mým oblíbeným patři služba www.booking.com. Na PC si přehledně zobrazíte lokalitu, zvolíte filtr dle počtu osob, ceny, vzdálenosti od centra, určitých služeb apod. Z výsledku vyhledávání pak vyberete penzion nebo hotel který se Vám bude líbit. Databáze obsahuje obvykle množství fotografií, informace o vybavení, parkování atd. Několika kliky pak provedete rezervaci pokoje. Ta je platná okamžitě, jeste se nam nestalo že by nám ubytování takto rezervováné nevyšlo. Na druhou stranu, rezervace je závazná i pro Vás (pokud není uvedeno jinak), do systému je nutné vložit číslo Vaši platební karty, jinak rezervaci neprovedete. Platit je pak možné i v hotovosti. Karta může sloužit jen jako záloha.

 

booking

 

Booking vyvinul i aplikaci pro mobilní telefony. Ta je velmi užitečná, téměř nepostradatelná. Umí  zobrazit blízké ubytování na základě Vaší polohy. V praxi je pak nelezení a rezervace blízkého hotelu záležitostí maximálně několika minut. Úžasný pomocník na cestách.

Databáze bohužel neobsahuje prakticky žádné kempy, ty je vhodné hledat pomocí databází jiných, například ACSI – www.acsi.eu, případně lze využít body zájmu v navigaci. Kempy jsou cenově obvykle srovnatelné v dané lokalitě, tak že je pohodlné v navigaci jen zvolit nejbližší kempy a nechat se navigovat k nejbližšímu.